Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Siirt - PervariSiirt - Pervari
GÜLEÇLERGÜLEÇLER
KöyüKöyü
wwwwww
.guleclerkoyu..guleclerkoyu.
comcom
Takip Edin Takip Edin


Eklenti Kur
Radyo Radyo

Basın Bülteni Basın Bülteni

Dernek
Dernek Logosu Dernek Logosu

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

EtkinlikEtkinlik Kayıt Formu Kayıt FormuEtkinliklere kaydolmak için tıklayınız
CanlıCanlı Yayın Yayın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın
İletişimİletişim Formu Formuinfo@guleclerkoyu.com


Reklamlar Reklamlar

Memurlar Memurlar

İŞTE GERGEDAN BÖCEĞİ GERÇEĞİ!

İŞTE GERGEDAN BÖCEĞİ GERÇEĞİ!


defa gösterilmiştir
Son günlerde farklı bölgelerde ortaya çıkan ve değerinin 90 bin dolar olduğu iddia edilen gergedan böceğinin Türkiye´nin her yerinde görülebilen ve ekonomik değeri olmayan bir böcek olduğu belirtildi.

İşte gergedan böceği gerçeği!

Son günlerde farklı bölgelerde ortaya çıkan ve değerinin 90 bin dolar olduğu iddia edilen gergedan böceğinin Türkiye'nin her yerinde görülebilen ve ekonomik değeri olmayan bir böcek olduğu belirtildi.

Yaşam Haberi - 08 Temmuz 2015 Çarşamba - 13:44
Son günlerde farklı bölgelerde ortaya çıkan ve değerinin 90 bin dolar olduğu iddia edilen gergedan böceğinin Türkiye'nin her yerinde görülebilen ve ekonomik değeri olmayan bir böcek olduğu belirtildi.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...


Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Lokman Aslan, "90 bin dolarlık gergedan böceği" haberlerinin ardından böceğe ilginin arttığını belirterek, bu bilgilerin doğru olmadığını ve insanları yanlış beklentiler içine soktuğunu söyledi.

Aslan, önceki dönemlerde tilki ve kurtların "postları para yapıyor" diye, yılanların da kaliteli derileri için öldürüldüğünü hatırlatarak, "Son dönemde de gergedan böceğiyle ilgili bazı söylemler gündemde. Bu böcek Avrupa 'nın en büyük böceği ancak bütün dünyada ve Türkiye'nin her yerinde yaşayan bir böcek. Bu böceğin çok para ettiği söylenerek halk arasında bir ilgi uyandırıldı. Bir koleksiyoncu bir böceği fahiş fiyata satın alabilir ama bu bir piyasa oluşturduğu anlamına gelmez. Bu böceğin herhangi bir değeri ya da kullanıldığı alan yoktur" dedi.

Gergedan böceğinin her yerde yaşayabilen bir hayvan olduğunu ve ekonomik özelliğinin de bulunmadığını yineleyen Aslan, "Son zamanlarda bilinçsiz olarak böceklerin toplanması neslini tehlikeye sokar ancak doğal ortamları bozmak daha büyük tehlikeye neden olur. Vatandaşlarımıza çağrımız; gergedan böceğinin herhangi bir ekonomik değeri yoktur, satamazlar. Bu nedenle toplamasınlar çünkü ellerinde kalır" diye konuştu. (aa)


kaynak: radikal

RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0195

© 2009 guleclerkoyu.com
Güleçler Köyü Web Portalı http://www.guleclerkoyu.com

Tam Ekran