Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Siirt - PervariSiirt - Pervari
GÜLEÇLERGÜLEÇLER
KöyüKöyü
wwwwww
.guleclerkoyu..guleclerkoyu.
comcom
Takip Edin Takip Edin


Eklenti Kur
Radyo Radyo

Basın Bülteni Basın Bülteni

Dernek
Dernek Logosu Dernek Logosu

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

EtkinlikEtkinlik Kayıt Formu Kayıt FormuEtkinliklere kaydolmak için tıklayınız
CanlıCanlı Yayın Yayın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın
İletişimİletişim Formu Formuinfo@guleclerkoyu.com


Reklamlar Reklamlar

Memurlar Memurlar

TİLLO´DA GERÇEKLEŞEN ÜNLÜ ´IŞIK´ HADİSESİ EMİTT FUARI´NDA CANLANDIRILACAK

Tillo´da Gerçekleşen Ünlü ´Işık´ Hadisesi Emitt Fuarı´nda Canlandırılacak


defa gösterilmiştir
Siirt Valisi Ahmet Aydın, bilim dünyasında büyük ilgi gören ´ışık´ hadisesini İstanbul´da düzenlenecek Emitt Fuarı´nda canlandıracaklarını bildirdi.


Siirt
 Valisi Ahmet Aydın, bilim dünyasında büyük ilgi gören 'ışık' hadisesini İstanbul'da
 düzenlenecek Emitt Fuarı'nda canlandıracaklarını bildirdi.

24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP'ta açılacak olan Emitt Turizm Fuarı'na katılacaklarını belirten Vali Ahmet Aydın, inanç turizmi açısından büyük bir potansiyele sahip olan Siirt'i tanıtmak için Emitt Fuarı'nın önemli bir fırsatolduğunu söyledi.

Fuarda İbrahim Hakkı Hazretleri'nin Tillo'da kurduğu 'Işık' hadisesini canlandıracaklarını kaydeden Vali Ahmet Aydın, "Siirt'in zengin tarih ve kültürünü farklı perspektiften tanıtmak amacıyla önemli çalışmalar yürütüyoruz. İki yıldan beri katıldığımız Emitt Turizm Fuarı'na, bu yıl yapacağımız çalışmalarla Siirt'i daha etkin tanıtmayı planlıyoruz. Bu yıl 24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında açılacak Emitt Turizm Fuarında, 50 yıl aradan sonra geçen yıl onarılan İbrahim Hakkı Hazretleri'nin ünlü 'Işık' hadisesini standımızda canlandırarak, farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Bilim dünyasında büyük ilgi çeken bu harika sistemi bütün dünyaya tanıtmak istiyoruz. Dolayısıyla yapacağımız çalışmalarla Siirt'e turist sayısında önemli bir artış bekliyoruz. Bu vesileyle İstanbul TÜYAP'da düzenlenecek fuara; bütün Siirtli hemşehrilerimizi standımıza davet ediyoruz." dedi.

Öte yandan 25 Ocak'ta İstanbul'da bulunan Siirtlilerle bir araya geleceklerini belirten Vali Ahmet Aydın, "Tanıtım çalışmaları kapsamında eylül ayında İstanbul Feshane'de yapacağımız Siirt Günleri etkinliği ile ilgili olarak il dışında yaşayan Siirtlilerle bir araya geleceğiz. Bu amaçla il dışında bulunan iş adamlarımıza ve dernek yöneticilerine birer mektup yazarak toplantıya davet ettim. Söz konusu toplantıda Feshane'de düzenlenecek Siirt Günleri ile ilgili bir sunum yapıp, yapacağımız çalışmalara hep birlikte yön vereceğiz." diye konuştu.

Cihan Haber Ajansı
RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0195

© 2009 guleclerkoyu.com
Güleçler Köyü Web Portalı http://www.guleclerkoyu.com

Tam Ekran